[Foorumivälised lingid on külalistele eemaldatud]
Tõlkevigadest anna teada [Foorumisisesed lingid on külalistele eemaldatud] või [Foorumivälised lingid on külalistele eemaldatud] *** phpBB - lokaliseeritud aastast 2008*!
*Erinevate haldajate käe all.
*** E-post: info@phpbbestonia.eu

Foorumi reeglid

Arutlused ja abi phpBB 3.1.x laienduste teemadel.

Moderaator: Moderaatorid

Suletud
Kasutaja avatar
root
phpBB Estonia haldaja
Postitusi: 247
Liitunud: 10 Sept 2018, 18:21

Foorumi reeglid

Postitus Postitas root » 10 Sept 2018, 21:54

Reeglid ja juhised võivad olla küll tüütud, kuid neid on vaja, et kindlustada siinse foorumi võimalikult suur kasutegur võimalikult laiale ringile inimestele.
 1. Õige foorumi valimine
  Kui vajad näiteks abi phpBB 3.2.x paigaldamisel, siis küsi seda 3.2.x Tugifoorum. Abi laienduste kohta leiad 3.2.x Laienduste foorumist. Jne.

  Moderaatori tegevus: Liigutada teema õigesse alafoorumisse.
 2. Täpsed ja kirjeldavad teemade pealkirjad
  Uue teema tegemisel kasuta pealkirja, mis annab edasi teema sisu. Näiteks pealkirjad "Küsimus..." ja "Probleem!" ei ütle teistele midagi. Too lühidalt ära, millega tegu ja milles probleem seisneb.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus muuta teema pealkiri arusaadavamaks.
 3. Enne otsi, siis postita
  Sirvi vanemaid teemasid. Kasuta foorumi otsimisfunktsiooni või guugelda. Suure tõenäosusega on keegi juba seda küsinud, mida tahad küsida. Ja suure tõenäosusega leidub sellele sobilik vastus.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus ühendada kaks sama sisuga teemat.
 4. Teemas püsimine
  Püsi teemas. Kui märkad, et jutt kisub väga off-topic, siis jätka vestlust selleks sobivas teemas või tee uus teema.

  Moderaatori tegevus: Moderaator võib 1) kustutada antud postitused, samuti anda kasutajale hoiatus. 2) Poolitada teemad eri teemadeks.
 5. Liigne postitamine
  Ära ürita tervet foorumit domineerida. Postita ainult siis, kui sul on midagi mõistlikku öelda. Ära tee sisutühje postitusi. Siia alla käib ka asjatu teema tõstmine.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus kustutada antud postitused, ning anda kasutajale hoiatus.
 6. Liigne tsiteerimine
  Tsiteeri harva. Kui mõtte saab ilma tsiteerimata edasi anda, siis ära tsiteeri. Ära tsiteeri vahetult eelnevat postitust. Väldi mitmekordseid tsiteerimisi (tsiteerid kedagi, kes juba tsiteeris kedagi).

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus muuta kasutaja postitust, ning eemaldada tsiteering.
 7. Üldine keelekasutus
  Kasuta ilusat eesti keelt. Kirjuta selgelt ja arusaadavalt. Väldi tänavaslängi, kirjavigu ja vaimuvaesusi. Ära unusta kirjavahemärke ja teksti liigendamist. Unusta Caps Lock ja sõimusõnad.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus muuta postitust, samuti anda kasutajale hoiatus kui tegemist on sõimusõnadega. Kui kasutaja kasutab mitme kordselt sõimu sõnu, siis võib antud kasutajale anda väikene puhkus.
 8. Vastastikune viisakus
  Käitu teistega nii, nagu sooviksid, et sinuga käitutaks. Ära solva ega ründa kedagi isiklikult. Kritiseerides jää konstruktiivseks. Ole sõbralik ja aita teisi, siis vastatakse sulle samaga.

  Moderaatori tegevus: Moderaatoril on õigus anda hoiatus ja / või eemaldada antud kasutaja foorumilt.
 9. Isehakanud moderaatorid
  Jäta foorumi modereerimine selleks õigusi omavatele tegelastele (moderaatorid / administraatorid). Kus märkad reeglite rikkumist, seal vajuta "Raporteeri postitusest" nupule. Küllap sellega tegeletakse niipea kui võimalik.

  Moderaatori tegevus: Hoiatuse andmine.
 10. Topelt-identiteedid
  Lubatud on ainult üks konto ühe inimese kohta.

  Moderaatori tegevus: Kasutaja eemaldatakse foorumilt.
 11. Spämm / reklaam / teemavälised lingid
  Seda jama on raske kommenteerida. Ära isegi mõtle selle peale. (v.a Minu foorum alafoorumis, kui tegemist on phpBB mootoril töötava veebilehega)

  Moderaatori tegevus: Hoiatus ja / või kasutaja eemaldamine foorumilt.

Moderaatorid ja administraatorid jätavad endale õiguse mistahes reeglite rikkumisel käiku lasta kõik nende võimuses peituvatel mõjutusmeetmetel.
[Foorumisisesed lingid on külalistele eemaldatud] | Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Suletud